Održan 64. Kup HŠRS-a u lovu ribe udicom na plovak

Vijesti

Završio je  64. KUP Hrvatskog športsko-ribolovnog saveza u lovu ribe udicom na plovak za seniore i seniorke te juniore i juniorke koji je održan  Bilju i Dardi na Staroj Dravi u Bilju (seniori, seniorke i juniori) te na stazi Đola u Dardi (juniorke). Na KUP-u je nastupila ukupno 51 ekipa; 18 seniora, 12 seniorki, 14 juniora i 9 juniorki. Organizatori natjecanja bili su HŠRS i Zajednica športsko-ribolovnih udruga Baranja. Natjecanje je održano po dobrim vremneskim uvjetima.
Rezultati natjecanja:
Seniori – 1. Amur Int. Darda, 2. Amur Vrbovec. 3. Bjelka Sunja
Seniorke – 1. Klen Sv. Marija, 2. Dravica Jagodnjak, 3. Štuka Poljanski Lug
Juniori – 1. Novi Marof, 2.Klen Sv. Marija, 3. Sava Županja
Juniorke -1.Šaran Pod.Podgajci, 2. Ostriž Novakovec, 3. Ivanec

Kompletni rezultati natjecanja:

Županijski predstavnici bili su ŠRK Štuka Torčec koja je osvojila 4. mjesto i ŠRK Koprivnica koja je osvojila isto 4. mjesto i po prvi puta u povijesti ovog natjecanja ostala bez pehara u povijesti ovog natjecanja. Đurđevački ŠRK Picok osvojio je 9. mjesto.

Po prvi puta u završnici kupa Hrvatske nije bilo klubova iz Koprivničko-križevačke županije u kategoriji junior i  juniorki jer se nisu uspjeli plasirati u završnicu kupa na prvenstvu zone koje je održano na Šoderici krajem svibnja.